(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Фітосанітарний стан сільськогосподарських культур станом на 27 липня 2017 року

Кліматичні умови

За звітний період погода характеризувалася значними середньодобовими коливаннями температур від + 120С до -60С в нічний час.

Опади за звітний період становили 22,0 мм.

Температура на поверхні грунту опускалась до  -90С в ночі.

На глибині 10 см. середньодобова температура + 70С.

Відносна вологість за звітний період перебувала в межах від 42 до 90%.

Швидкість вітру, при поривах, за звітний період сягала29,0 м / сек .

Сумма ефективних температур на звітну дату:

вище +50С -2538 – 27920 при нормі 2278-24910.


Фенологія культур

Озима пшениця – посів, пява сходів, початок кущіння.

Ячмінь озимий – поява сходів.

Озимий ріпак – сходи, утворення розетки.

При проведенні контрольних обстежень посівів сільгосп культур істотних змін в фітосанітарному  стані не відзначено.


Шкідники

Мишоподібні гризуни

При обстеженні площ багаторічних трав і смуг відчужень доріг спостерігається стійка тенденція до наростання чисельності шкідника. На указних площах численность шкідника складає в середньому 1,0кол. / Га, але площі колоній і чисельність шкідників в колонії незначна.

Викликає занепокоєння той факт, що практично на всіх площах сходів озимих по попереднику соняшник заселеність мишами практично 100%, при незначній щільності шкідника. В основному зустрічаються одинокі жилі нірки, але з урахуванням біологічних особливостей та здатністю до швидкого розмноження, на тлі сприятливих умов, зберігається висока ймовірність істотньої загрози посівам.

На площах багаторічних трав кількість як полівки так і курганчиковая мишей також збільшується. Чисельність курганчиків коливаються в значних межах від 1-2 і більше курганчиков на 1 гектарі, а полівка заселяє площі стрімкими темпами.


Озима совка

При обстеженні парових попередників під посів озимих на бур’янах відзначено харчування гусениць шкідника старших вікових груп. Чисельність залишається низькою – 0,1-0,2екз / кв.м., але в окремо взятих осередках зустрічається досить висока щильність фітофага яка значно перевищує порог шкодочинності (понад 2 гусениці на м.кв.).

Досить часто при обстеженні спостерігаються інші види підгризаючих совок, що викликає занепокоєння.

Сільгоспвиробникам рекомендується при проведенні протруєння насіння проводити токсикацію насіння для запобігання ймовірності пошкодження сходів вищезазначеними фітофагами.


Клоп шкідлива черепашка

Продовжується міграція в місця зимівлі. Чисельність клопа низька. Середня чисельність на узбіччях лісосмуг коливається в межах 0,5-0,25 ос.на м.кв. Живлення жука відбувається на дикоростучих злаках які стали відростать після випавших опадів. 


Хлібний турун

При проведенні обстежень стерневих попередників озимих відзначено пробудження емаго від літньої діапаузи. Жуки зустрічаються в незначній кількості, але спостерігається стійка тенденція до наростання чисельності фітофага.

При обстеженні площ після зернових колосових 4-5жовтня виявлено відродження личинки туруна. Пошкодження сходів падалиці зовсім не значні.

На площах озимих по стерневих попередниках спостерігається відродження личинок фітофага. В основному зустрічаються личинки першого віку з незначною чисельністю, але враховуючи складність у  визначенні кількості шкідника в умовах досить високої вологості верхнього шару грунту та значним похолоданням в звітний період слід постійно моніторити динаміку розвитку данного фітофага.

 


управління фітосанітарної безпеки
головного управління Держпродспожив служби
в Донецькій області:
В.В.Люта

Facebook
Pocket
Email
Print