(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Конкурс проектів з розвитку ланцюгів доданої вартості для малих і середніх підприємств Донецької та Луганської областей

Проект USAID «Програма підтримки аграрного і сільського розвитку в Україні» («Агросільрозвиток»), запрошує подавати заявки на одержання грантів для інвестування діяльності, спрямованої на збільшення доданої вартості у плодоовочевому та м’ясомолочному секторах Донецької та Луганської областей: впровадження нових технологій післяврожайної обробки та переробки продукції, впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції, розширення ринків її збуту.

Опис програми

Метою даної грантової програми є диверсифікація виробництва, оптимізація ланцюгів доданої вартості, розширення ринків збуту та збільшення доданої вартості продукції МСП та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, що працюють на контрольованій Урядом України території Донецької та Луганської областей.

Конкретні цілі діяльності:

  • покращення переробки плодоовочевої, ягідної, молочної та м’ясної продукції на контрольованій Урядом України території Донецької та Луганської областей;
  • покращення ланцюгів постачання засобів виробництва для сільськогосподарських виробників на контрольованій Урядом України територіях Донецької та Луганської областей;
  • сприяння продажу фруктів, овочів, ягід, молочної та м’ясної продукції з контрольованої Урядом України території Донецької та Луганської областей в інші області, а також для експорту;
  • розширення переліку інформаційно – консультаційних послуг з впровадження нових технологій, контролю безпечного виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Проект, насамперед, підтримуватиме ті пропозиції, які демонструють найкращі практики для подальшого поширення та застосування у майбутньому.

Проект «Агросільрозвиток» зосередить свою підтримку на розробці та реалізації бізнес-проектів, спрямованих на:

  • удосконалення післяврожайної обробки (сортування, пакування, зберігання, охолодження, тощо), та переробки (сушіння, засолювання, консервування, пастеризації, виробництво м’ясо-молочної продукції,тощо) сільськогосподарської продукції шляхом придбання обладнання;
  • впровадження енергозберігаючих технологій у процесах післяврожайної обробки та переробки сільськогосподарської продукції;

Особливості надання підтримки в частині придбання обладнання:

  • гранти надаються для придбання виключно нового обладнання, необхідного для впровадження ефективних технологій, спрямованих на досягнення очікуваних результатів, зазначених у підрозділі IC;
  • співфінансування з боку грантоотримувача для закупівлі нового обладнання має становити не менше ніж 30% загального бюджету проекту.

Потенційні учасники

Проект «Агросільрозвиток» планує відібрати до 5 (п’яти) українських організацій, комерційних або з громадського сектора, які мають належати до однієї із таких категорій:

  • малими і середніми підприємствами, приватними підприємцями (МСП) та сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами (СОК) в сфері агропромислового сектору (переробка, логістика, збут, тощо);
  • МСП та СОК – постачальниками послуг та матеріально-технічних ресурсів (наприклад, добрива, засоби захисту рослин, ветеринарний супровід, комбікорми, упаковка продукції, забезпечення логістики тощо) для забезпечення виробників та переробників плодово-овочевої та м’ясо-молочної продукції на контрольованих Урядом України територіях Донецької та Луганської областей.

МСП та СОК є прийнятними для одержання гранту за умови, що вони здійснюють свою діяльність на:

  1. контрольованих Урядом України територіях Донецької та Луганської областей, виробничі потужності по переробці, доробці, логістиці тощо яких (де планується впроваджувати проект) знаходяться не ближче ніж за 30 км від лінії розмежування.
  2. територіях Харківської, або Дніпропетровської, або Запорізької областей, що відповідають хоча б одному з наступних критеріїв:
  • у загальному обсягу продукції, що постачається на потужності заявника, доля продукції від виробників з Донецької та Луганської областей складає не менш ніж 30%;
  • заявник постачає не менш ніж 50% своєї продукції для забезпечення діяльності товаровиробників та переробників в Донецькій та Луганській областях.

Кошти, одержані як грант за даним напрямом,  повинні використовуватися для закупівлі нового обладнання, як приклад, для впровадження нових технологій та модернізації інфраструктури післяврожайної обробки (сортування, пакування, зберігання, охолодження, тощо), і переробки (сушіння, засолювання, консервування, пастеризації, виробництво м’ясо-молочної продукції, тощо) сільськогосподарської продукції, в тому числі для забезпечення вимог міжнародних стандартів якості та її безпечності (стандарти Global GAP, HACCP, інші).

Очікувані результати

Кожний грант повинен досягти не менше чотирьох з наступних п’яти очікуваних результатів

  • збільшення кількості МСП/СОК, які отримали кращий доступ до сервісних послуг (зберігання, переробки сільськогосподарської продукції, сортування, пакування, логістики, ринкової та/або агротехнологічної інформації, доступ до високоякісного насіння, посадкового матеріалу, добрив, засобів захисту рослин, відгодівлі тварин, тощо);
  • збільшення кількості МСП/СОК, які впровадили нові технології зберігання, переробки та післяврожайної обробки сільськогосподарської продукції;
  • підвищення продуктивності МСП щонайменше на 15%;
  • збільшення обсягу продажів продукції, що реалізується на організованих ринках, на 10%;
  • впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції та забезпечення не менше ніж 50% збуту продукції за міжнародними стандартами.

Грантові заявки, які показують більш суттєвий вплив на розвиток ланцюжків доданої вартості, отримають більш високу оцінку в процесі відбору для надання гранту. Тому важливо включити числові показники при визначенні очікуваних результатів.

Докладну інформацію про цю програму грантів, умови участі, технічне завдання тощо дивіться у доданих файлах:  2018_01_25_Donetsk-Luhansk 2 (rar)  2018_01_25_Donetsk-Luhansk 2 2018_01_25_Donetsk-Luhansk 2(zip)

Процес подання заявок

Заявки подаються українською мовою і за обсягом не повинні перевищувати 20 сторінок.

Заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи) слід надсилати в електронному вигляді, на ім’я керівника відділу грантів і контрактів Володимира Наконечного, на електронну адресу: grants@ukraineards.com, з посиланням на RFA-04-2 у темі листа.

Заявки мають бути подані не пізніше 18:00, 28 лютого 2018 року. Заявки, надіслані пізніше встановленого часу, або такі, що не відповідають вимогам до подання (комплектності) документів, розглядатися не будуть.

Усі питання щодо цієї програми грантів просимо надсилати на ім’я керівника відділу грантів і контрактів Володимира Наконечного на електронну адресу: grants@ukraineards.com.

Для того, щоб дати зацікавленим заявникам, які відповідають критеріям прийнятності, більше можливостей поставити запитання стосовно цієї програми і отримати пояснення щодо порядку заповнення аплікаційної форми, проект планує провести семінари з питань підготовки заявок:

  • у будівлі Донецької обласної державної адміністрації у м. Краматорськ 20 лютого 2018 р.
  • у будівлі Луганської обласної державної адміністрації у м. Сєвєродонецьк 21 лютого 2018 р.

Проект «Агросільрозвиток» надасть уточнену інформацію про час та місце проведення семінару організаціям, які надіслали листи про намір взяти участь у семінарі, за 1 тиждень до дня його проведення.

Зацікавлені заявники, які відповідають критеріям участі у конкурсі та бажають взяти участь у семінарах, повинні підтвердити свою участь, надіславши лист про наміри та інформацію про прізвище, ім’я та по-батькові учасника і назву організації на ім’я керівника відділу грантів і контрактів Володимира Наконечного, на адресу grants@ukraineards.com.

Присутніми на семінарі можуть бути не більше двох представників від кожної організації. Підтверджуючи участь у семінарі, будь ласка, зазначте, чи мають представники вашої організації якісь особливі потреби в плані спроможності дістатися до приміщення, де проводитиметься семінар. Відшкодування витрат, пов’язаних з участю у семінарі, не передбачається.

Facebook
Pocket
Email
Print