Меню
Стан справ у галузі рослинництва в донецькій області (на 27.11.2017)

НАУКОВЦІ РАДЯТЬ: Стан озимих культур в І декаді березня 2018 року

Погодні умови ІІІ декади лютого – початку березня сприяли стану «спокою» рослин. Але повернення на територію регіону холодного фронту (26- 27.02 середньодобова температура повітря в середньому знижувалася до -11,3оС морозу, а температура на глибині залягання вузла кущіння озимої пшениці опустилася до -5,5оС морозу. Такі низькі температури протрималися не довго, і вже з перших чисел І декади березня помітно підвищилися (середньодобова до -4,9оС морозу), і на 2оС підвищилася температура на глибині залягання вузла кущення (на 1.03 вона склала – 3,5оС).

Погодні умови, що склалися в останні дні лютого місяця можуть частково призвести до незначного ураження рослин морозами, їх вегетативна маса може бути частково уражена, а окремі рослини можуть і загинути. Це можуть бути посіви, що мали слабкий розвиток з осені через низький агрофон та відсутність на полях снігового покриву.

Короткочасне зниження температури на глибині залягання вузла кущення не призведе до значного ушкодження рослин.

Згідно прогнозам агрометеорологів у І декаді березня збережуться морози до -3-4оС в нічні часи, в денні температури будуть позитивні до + 2-4оС тепла. Такі погодні умови сприятимуть інтенсивному таненню снігу і вода буде, в основному, збігати в низини і менше поглинатися грунтом, так як промерзання грунту сягає 15-20 см.

Тому основним питанням в ранньовесняний період для господарників буде збереження волого запасів грунту.

Посіви озимих культур при настанні позитивних температур 0-3оС вже вийдуть зі стану спокою і почнуть вегетувати. Їх стан виходу з зими необхідно проаналізувати через два тижні після відновлення весняної вегетації. Розвинені і добре перезимувавші рослини протягом цього часу вже дадуть слабкі ростки і появиться зелень на посівах. Через два тижні необхідно зробити повне обстеження посівів.

Для озимих культур дуже важливий весняний фактор виживання – поступове наростання позитивних температур. Дуже негативно позначиться на посівах озимих культур різке підвищення високих позитивних температур.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on pocket
Share on skype
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: