(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Підведення підсумків роботи суб’єктів племінної справи у тваринництві за 2016 рік по Донецькій області

Протягом січня-лютого п.р. департаментом агропромислового комплексу та розвитку сільських територій облдержадміністрації разом зі спеціалістами галузі тваринництва племінних заводів та племінних репродукторів  були підведені підсумки роботи суб’єктів племінної справи у тваринництві за результатами бонітування сільськогосподарських тварин всіх видів у 2016 році.

Бонітування – система оцінки племінних якостей тварини за комплексом господарських корисних ознак. За його результатами визначають подальше призначення тварини: введення у відтворну групу (плем’ядро), виранжування або вибракування.

Удосконалення методів бонітування – процес постійний, спрямований на підвищення точності визначення племінної цінності тварин, розробку диференційованих для кожної породи стандартів бажаного типу, оптимізацію економічного значення окремих селекційних ознак, підвищення рівня об’єктивності.


Однією із провідних галузей тваринництва в області залишається молочне скотарство. Гарантований успіх у молочному скотарстві можливо досягти, завдяки забезпеченості худоби збалансованою годівлею та маючи високий генетичний потенціал. Для цього необхідно створення високопродуктивного стада.

Галузь молочного скотарства області представлена 11 племінними заводами та 7 племінними репродукторами. Чисельність племінного поголів’я великої рогатої худоби складає 15,3 тис.голів. в т.ч. корів 7,3 тис.голів, валове виробництво молока за 2016 рік становить 50,2 тис.тонн або 63% від загального виробництва по сільськогосподарських підприємствах Донецької області.

Service title
  • українська червона молочна, надій молока за 2016 рік по якій у суб’єктів племінної справи у тваринництві складає 6285 кг (по області цей показник дорівнює 5360 кг);
  • українська чорно-ряба молочна – 6471 кг;
  • голштинська – 6791 кг – за цією породою одержано найбільшу продуктивність корів, які утримуються в агроцеху № 11 ДП «Ілліч-Агро-Донбас».

Найбільша продуктивність корів у 2016 році спостерігається в таких племінних заводах та репродукторах як:

  • агроцеху № 11 ДП «Ілліч-Агро-Донбас» Мангушського району – 7322 кг по голштинській породі;
  • ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району – 7107 кг по українській чорно-рябій молочній породі;
  • ТОВ «Малиновка» Нікольського району – 6820 кг по українській червоній молочній породі;
  • Філія «Павлівська» ТОВ Агрофірма «Агротіс» Мар’їнського району – 6795 кг по українській червоній молочній породі.

Вихід телят на 100 корів у суб’єктів племінної справи галузі молочного скотарства складає 78%, найкращі результати досягнуті у філії «Павлівська» ТОВ Агрофірма «Агротіс» Мар’їнського району та ТОВ «Нова Нива» Нікольського району, де цей показник становить 92%, ТОВ «Малиновка» Нікольського району – 89%.

За якісними показниками молока, слід відзначити ТОВ «Росія» Волноваського району, де відсоток жиру у молоці складає – 4,02%, білку – 3,2%, філію «Павлівська» ТОВ Агрофірма «Агротіс» Мар’їнського району відсоток жиру у молоці складає – 3,97%, білку – 3,2% (по області відсоток жиру дорівнює – 3,74%, білку – 3,13%).

За 2016 рік суб’єктами племінної справи галузі молочного скотарства реалізовано 170 голів племінного молодняку, реалізація племінних тварин є безпосередньою умовою здійснення своєї діяльності для племінних заводів та племінних репродукторів, з метою розповсюдження тварин з високими племінними якостями.

Слід зазначити, що ця робота проводиться дише в декількох господарствах області, а саме в ПрАТ «Екопрод» Волноваського району та ТОВ «Агрофірма «Світанок» Мар’їнського району.

Племінний репродуктор Фермерське господарство «Хірлюк і К» Покровського району займається розведенням великої рогатої худоби м’ясного напряму продуктивності породи шарове французької селекції.


Галузь тваринництва Донецької області характеризується достатньо високим рівнем розвитку галузі свинарства, Протягом останніх п’яти років регіон стабільно утримує І місце серед областей України по чисельності поголів’я свиней, яка дорівнює в даний час до 460 тис.голів по всіх категоріях господарств.

Слід відзначити роботу крупних свинокомплексів таких як ПрАТ «АПК ІНВЕСТ» Покровського району, де утримується понад 240 тис.голів  та ПрАТ «Бахмутский Аграрный Союз» Бахмутського району (92 тис.голів).

В області здійснюють свою діяльність один племінний завод та 4 племінних репродуктори з розведення свиней породи велика біла, п’єтрен, дюрок.


В галузі птахівництва працюють два племінних репродуктори ІІ порядку з розведення птиці, а саме ПРАТ «ДІАНІВСЬКА ПТАХОФАБРИКА» Волноваського району, яка займається розведенням кросів м’ясних курей «Кобб-500» та філія «Павлівська» ТОВ Агрофірма «Агротіс» Мар’їнського району з розведення гусей великої сірої породи.


В Мар’їнському районі розташовано ФОП «Третьякова О.А.» – це племінний репродуктор з розведення овець романівської породи.


В області в даний час функціонують один кінний завод та один племінний репродуктор з розведення коней чистокровної верхової породи, один кінний завод новоолександрівської ваговозної породи, також один племінний репродуктор з розведення тракененської породи коней.

Facebook
Pocket
Email
Print