(063) 051 80 59

Контактний телефон

info@agro.dn.gov.ua

Пошта для листування

Стан посівів озимих культур (на 18.05.2018)

Станом на 18 травня п.р. посіви озимої пшениці знаходяться у фазах  поява прапорцевого листочка – початок колосіння. Озимий ячмінь та озиме жито переходять до фаз розвитку  колосіння – цвітіння.

Високий температурний режим в першій декаді травня (19-21°С при нормі 14,3°С, що більше на 5-7°С та прогрівання поверхні ґрунту до 52-58°С), прискорило проходження фаз розвитку рослин на тиждень – півтора, що негативно позначилось на формуванні головних складових урожайності озимих культур – збереженості продуктивного стеблостою, формуванню колосків в колосі. А низька вологість повітря та суховії сприяли висушуванню волого запасів у ґрунті (10 мм у шарі 0-20 см і до 97 мм у шарі ґрунту 0-100 см), що є недостатнім і може призвести до порушення процесів наливу зерна, якщо в найближчий час не випадуть ефективні опади.

На посівах, де планувалось одержати зерно з поліпшеними якісними показниками, а саме: вага 1000 зерен, натура, скловидність, вміст та якість клейковини, необхідно провести позакореневе підживлення посівів. Найкращі перераховані показники, за даними Донецького ІАПВ (2008-2011 років) формуються при підживленні посівів сечовиною (карбамідом) в період колосіння – молочна стиглість. Підживлення посівів карбамідом у дозі 30-40 кг д.р. на 1 га проводять при активному функціонуванні прапорцевого листка.

Концентрація робочого розчину (за діючою речовиною) у фазі колосіння не повинна перевищувати 15%, на початку молочної стиглості зерна – 20%. Збільшені концентрації робочого розчину слід застосовувати на добре розвинених, з великим стеблостоєм (800-550 шт/м2) посівах і при вологій погоді з температурами 18-22°С. На посівах з помірною вегетативною масою, при посушливих погодних умовах і з високим температурним режимом – при підживленні застосувати менші дози азотних добрив.

При підживленні до робочого розчину можна добавити мікроелементи, стимулятори росту та розвитку (гумісол, ново ферт, гуміфілд та інші), які в поєднанні з азотом оптимізують обмін поживних речовин, подовжують функцію роботи прапорцевого листка, покращують якість зерна.

Фунгіциди застосовують проти септоріозних, гельмінтоспоріозних та фузаріозних захворювань, борошнистої роси та бурої листової іржі при перевищенні економічного порогу шкодочинності (ЕПШ).

На насінницьких посівах необхідно провести видові та сортові прополки.


ст. н. співробітник Донецької державної
сільськогосподарської дослідної станції

Національної академії аграрних наук України, к.с.-г. н
К.Ф.Кандаурова

Facebook
Pocket
Email
Print